Şehrin sıradanlığından ve stresinden uzaklaşacak yeni ama uzun soluklu bir heyecan arıyorsanız hiç de geç kalmadınız.

Hafta sonu her yaşa uygun doğa sporu olan Oryantiring ile tanışmaya ve hayatınıza yenilikler getirmeye hazır olun. Doğa içerisinde spor yapabilmenin ve zekânızı zorlamanın tadını yaşamak için eğitimlerimize kayıt olarak bir adım atabilirsiniz. Daha önce spor yapmış olsun olmasın tüm katılımcılara uygun bu spor yaşam biçiminiz haline gelecek.

Eğitimlerimiz dört farklı seviyede ve haftasonları Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirilmektedir. Eğitim grupları en fazla 5 kişiden oluşmakta olup deneyimli antrenörlerimiz tarafından verilmektedir. Eğitimlerimiz seviyeye uygun olarak hem teorik hem uygulamalı olarak gerekli malzemeler tarafımızdan temin edilerek yapılmaktadır. Eğitime kaydınızı gerçekleştirip gelmeniz yeterlidir ayrıca bir ön şart bulunmamaktadır. Eğitim öncesinde Oryantiring deneyimi yaşamak için düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Tanıtım Etkinlikleri’ne bekliyoruz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ödeme yaparak kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde kaydınız oluşturulmayacaktır.


DSC_0084Seviye 1 – Başlangıç Eğitimi

Bu eğitim seviyesi yeni başlayanlara uygun olarak planlanmıştır. Daha önce oryantiring deneyimi yaşamış eğitim almamış kişilere de önerilir. Bu eğitimin temel amacı harita ile hareket edebilme becerisi kazandırmaktır. Eğitim grubuna maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Gelişim Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler pazar günleri 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Valide Bendi – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 150 TL | KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ


 

navigasyon eğitimiSeviye 2 – Gelişim Eğitimi

Başlangıç Eğitimini tamamlamış katılımcılara uygun olarak planlanmıştır. Daha önce başka bir kurum veya kulüpte başlangıç eğitimini tamamlamış kişiler de başvurabilir. Eğitim, harita renkleri ve tanımlarının ayrıntılı olarak aktarılmasını içermektedir. Eğitim grubuna maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Pusula Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler pazar günleri 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanmaktadır.

Eğitim Yeri: Geyik Çiftliği – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 150 TL | KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ


DSC_0058Seviye 3 – Pusula Eğitimi

Bu seviye ileri düzey pusula kullanımını eğitimidir. Harita ve pusula çakıştırmak başta olmak üzere koridor oryantiring gibi teknik pusula antrenman parkuru gerçekleştirilecektir. Eğitim grubuna maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Rota Planlama Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler cumartesi ve pazar günleri olmak üzere iki seçenekten oluşmaktadır. Dersler 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanmaktadır.

Eğitim Yeri: Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 150 TL | KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ


haritaciziciegitimiSeviye 4 – Rota Planlama Eğitimi

İleri düzey rota planlama teknikleri verilen eğitimlerde kaba ve ince oryantiring bilgisi verilmektedir. mesafe antrenmanlarını test etme imkanı sağlanacaktır. Rota seçimine uygun olarak hazırlanacak teknik antrenmanlarda uygulamalar yapılacaktır. Eğitimler her hafta sonu cumartesi veya pazar günü iki saat olmak üzere üç haftada tamamlanacaktır. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilir.

Eğitim Yeri: Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 150 TL | KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ