Şehrin sıradanlığından ve stresinden uzaklaşacak yeni ama uzun soluklu bir heyecan arıyorsanız hiç de geç kalmadınız.

Her yaşa uygun doğa sporu olan Oryantiring ile tanışmaya ve hayatınıza yenilikler getirmeye hazır olun. Doğa içerisinde spor yapabilmenin ve zekânızı zorlamanın tadını yaşamak için eğitimlerimize kayıt olarak bir adım atabilirsiniz. Daha önce spor yapmış olsun olmasın tüm katılımcılara uygun bu spor yaşam biçiminiz haline gelecek.

Eğitimlerimiz dört farklı seviyede ve haftasonları Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirilmektedir. Eğitim grupları en fazla 5 kişiden oluşmakta olup, deneyimli antrenörlerimiz tarafından verilmektedir. Eğitimlerimiz seviyeye uygun olarak hem teorik hem uygulamalı olarak yapılmaktadır. Gerekli malzemeler tarafımızdan sizlere temin edilecektir.

Eğitimlerin ilk basamağı olan Seviye 1 Eğitimi aylık olarak yapılmaktadır. Katılmak istediğiniz eğitim seviyesi, tercih grup bilgisi ile birlikte info@oryantiringakademi.com’a mail atarak başvuru yapabilirsiniz.

2019 Sonbahar Takvimi
Ekim1 Grubu: 5,12,19 Ekim Cumartesi 10:00-12:00
Ekim2 Grubu: 5,12,19 Ekim Cumartesi 13:00-15:00
Kasım1 Grubu: 2,9,16 Kasım Cumartesi 10:00-12:00
Kasım2 Grubu: 2,9,16 Kasım Cumartesi 13:00-15:00
Kasım3 Grubu: 3,10,17 Kasım Pazar 10:00-12:00
Kasım4 Grubu: 3,10,17 Kasım Pazar 13:00-15:00


DSC_0084Seviye 1 – Başlangıç Eğitimi

Bu eğitim seviyesi yeni başlayanlara uygun olarak planlanmıştır. Daha önce oryantiring deneyimi yaşamış eğitim almamış kişilere de önerilir. Bu eğitimin temel amacı harita ile hareket edebilme becerisi kazandırmaktır. Eğitim grubu antrenör eşliğinde teorik ve pratik uygulamalar gerçekleştirecektir. Her gruba maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Gelişim Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler haftasonu 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Valide Bendi – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 750 TL


navigasyon eğitimiSeviye 2 – Gelişim Eğitimi

Başlangıç Eğitimini tamamlamış katılımcılara uygun olarak planlanmıştır. Eğitim, harita renkleri ve tanımlarının ayrıntılı olarak aktarılmasını içermektedir. Eğitim grubu 3. Kademe Oryantiring Antrenörü eşliğinde teorik ve pratik uygulamalar gerçekleştirecektir. Her gruba maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Gelişim Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler haftasonu 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Valide Bendi – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 1000 TL


DSC_0058Seviye 3 – Pusula Eğitimi

Bu seviyede pusula kullanımı ve ileri düzey teknikleri bilgisi verilmektedir. Harita ve pusula koordinasyonu başta olmak üzere koridor oryantiring gibi teknik pusula antrenman parkuru gerçekleştirilecektir. Eğitim grubu 3. Kademe Oryantiring Antrenörü eşliğinde teorik ve pratik uygulamalar gerçekleştirecektir. Her gruba maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Gelişim Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler haftasonu 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Valide Bendi – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 1000 TL


haritaciziciegitimiSeviye 4 – Rota Planlama Eğitimi

İleri düzey rota planlama teknikleri eğitimidir. Eğitimlerde ayrıntılı arazi kullanımı ve rota kontrolü kabiliyetinin arttırılması hedeflenmektedir. Zorlu teknik uygulamalar ile beceri öğrenimi sağlanacak ve test antrenmanları yapılacaktır. Eğitim grubu 3. Kademe Oryantiring Antrenörü eşliğinde teorik ve pratik uygulamalar gerçekleştirecektir. Her gruba maksimum 5 katılımcı kabul edilmektedir, aynı tarihlerde birden fazla eğitim grubu oluşturulabilir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar bir üst seviye olan Gelişim Eğitimi’ne katılma hakkı kazanmaktadır. Eğitimler haftasonu 2’şer saatten oluşmakta ve üç haftada tamamlanacaktır.

Eğitim Yeri: Valide Bendi – Belgrad Ormanı | Eğitim Ücreti: 1000 TL