OA bahar ekinoksu olan 21.03.2015’te kuruldu. Oryantiring branşında ülkemizin ilk markası olan OA, spor ve tanıtım organizasyonları yürütmektedir. Oryantiring ile başlayan uluslararası etkinliklerimiz macera sporları, doğa sporları, atletizm, bisiklet vb. birçok branşta devam etmektedir.

oaevent.com

Oryantiring alanındaki çalışmalarımız Eğitim ve Etkinlik olmak üzere iki ana hizmet koluna ayrılmıştır. Ulusal-uluslararası olmak üzere bir çok organizasyon faaliyeti sürdürmekteyiz. Beş yılı aşkın sürede gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizi günden güne arttırıyoruz.

Çocuk etkinlikleri organize etmeye özen gösteriyor ve özgün sistemli çocuk eğitimi vermekteyiz. Kuzey Geyikleri Doğa Sporları Kulübü başta olmak üzere çeşitli spor kulüpleri ile ortak çalışmalar yürüterek sporcu yetiştirilmesi ve sayısının arttırılmasına destek oluyoruz. Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu danışmanlığında eğitim çalışmalarımızı akademik olarak geliştiriyoruz.

Şehrin en yaratıcı sportif etkinliklerinden biri olan Kadıköy Macerası, ülkemizin ilk sprint yarışı olan Sprint O Days, dünyada beş günde on etap içeren tek yarış olan Winter O Cup, ülkemizin ilk indoor yarışı olan İstanbul Indoor Cup, geleneksel olarak düzenlenen ilk ulusal kamp olan Summer O Camp vb. bir çok etkinliğimiz ile doğa sporlarını daha fazla katılımcıya ulaşmasını sağlıyoruz.

Spor etkinliklerinin ve katılımcılarının arttırılmasını hedefiyle ülkemizde yeterli değeri göremeyen branşlarda sponsor olarak destek veriyoruz. Bugüne kadar ondan fazla sporcuya sponsor olmaktan ve başarılarında katkı sağladığımız için kıvanç duyuyoruz. Ekibimiz gelecek yıllarda da sponsor olarak sporcu ve kulüpleri desteklemeye devam edecektir.

Başlangıç  neden

OA; 2015 yılında profesyonel eğitim ve etkinlik organizasyonları gerçekleştirmek amacıyla kuruldu. Özgün eğitim modelimiz ve yaratıcı etkinliklerimiz ile kısa sürede ülke çapında tanınır hale geldik. OA İlk markamız olan Oryantiring Akademi kısaltmasıdır.

Ekibimiz biz

Doğa sporları tutkunlarından oluşan kadromuz farklı branşlarda uzman sporculardan ve antrenörlerden oluşmaktadır. Ekibimiz ülkemizi uluslararası alanda temsil etmekte ve branşların ulusal gelişimine katkı vermektedir. Birçok rekor ve ilk sahibi olan rol model ekip üyelerimiz ile onur duyuyoruz.

Hedeflerimiz misyon

Gerçekleştirdiğimiz organizasyon sayısını ve alanını arttırarak ülkemizde doğa sporlarına erişimi kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Sağladığımız hizmetler ile doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşturmayı amaçlıyor bu doğrultuda çalışan kurumlar ve kuruluşlar ile projeler geliştiriyoruz.