OA kuruluşundan bu yana oryantiring ve macera yarışları organize etmektedir. Uluslararası, ulusal ve yerel olmak üzere düzenlenen etkinliklere 7’den 77’e katılım sağlanabiliyor. Yarışlarımız İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gerçekleştiriliyor. OA yarışları ile ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki bağlantıları kullanarak erişebilirsiniz.

Macera Ekibi Yarışları
maceraekibi.com

Oryantiring Yarışları
oryantiringtr.com

Macera Yarışları

Bu yarışlar farklı doğa sporlarının kombine edildiği dayanıklılık gerektiren ve stratejik planlamanın önemli olduğu yarışlardır. Ülkemizde az sayıda macera yarışı yapılmakta olup bu yarışlarda olmazsa olmaz disiplin tabi ki navigasyondur. Oryantiring, kano, dağ bisikleti, patika koşusu, ip inişleri, yüzme, rafting, kaya tırmanışı vb. disiplinlerin bazıları veya hepsinin kombine edildiği yarışlar farklı zaman dilimlerinde yapılmaktadır. OA ülkemizde macera yarışlarını düzenleyen ender, sürekliliğini sağlayan tek kurumdur. Aşağıda yarış uzunluğuna göre macera yarışları türlerini ve etkinliklerimizi bulabilirsiniz. Macera yarışları sitemiz için tıklayınız.

MACERA EKİBİ ORMAN YARIŞLARI
Macera Yarışının üst basamağı olan bu etkinlikler çoklu gün yarışlardır. Ormanlık ve açık arazilerde gerçekleştirilen bu etkinlikler mental ve fiziksel dayanıklılığın limitlerini zorlamaktadır. Aşağıda OA tarafından organize edilen güncel yarışları bulabilirsiniz.

İstanbul Macera Yarışı
İki kıtada organize edilen tek yarış olma özelliğine sahip İstanbul Macera Yarışı 2020 yılında ilk kez düzenleniyor. Geleneksel olarak organize edilecek yarış dört farklı parkur barındırıyor.

MACERA EKİBİ ŞEHİR YARIŞLARI
Kısa süreli ve şehir merkezlerinde gerçekleştirilen deneyim gerektirmeyen macera yarışlarıdır. Harita okuma becerisi gerektiren şehir yarışları eğlence dolu parkurlar ile yapıyoruz. Özel olarak tasarlanan etkinliklermiz farklı konseptlerde yapılmaktadır. Stratejinin çok önemli olduğu bu yarışlarda iki kişilik takımlar yarışmaktadır. Şehrin içerisinde yaşanan bu muhteşem deneyime katılmak için etkinlikler sizleri bekliyor. Aşağıda OA tarafından organize edilen güncel yarışları bulabilirsiniz.

Beşiktaş Macerası
İstanbul’un simge ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta gerçekleştirdiğimiz eğlenceli macera yarışı 2020 yılında başlıyor. Geleneksel yarışlarımızdan biri olacak bu etkinlik ile keyif dolu dakikalar sizi bekliyor.
Kadıköy Macerası
Şehrin en yaratıcı etkinliği olan Kadıköy Macerası eğlence dolu klasiğimiz. Geleneksel olarak Ekim ayının ilk haftasında düzenlenen yarış, 2015 yılından itibaren organize ediliyor.


Oryantiring Yarışları

Harita kullanılarak hedef bulmanın amaçlandığı yarışlar farklı türlerde yapılmaktadır. Yarışlarımız açık ve kapalı alan, gündüz ve gece, bireysel ve takım katılımı şeklinde farklılık göstermektedir. Bu yarışların tamamında açık ve lisanslı katılım şeklinde kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Açık katılım daha önce oryantiring sporunu deneyimlememiş veya daha önce hiç yarışmamış katılımcılara uygundur. Ülkemizin en fazla sayıda oryantiring yarışları düzenleyen ekibi olmanın yanı sıra birçok türde ilk kez yarış geliştirmenin gururunu yaşıyoruz. Aşağıda yarış şekline göre oryantiring yarışlarımızı bulabilirsiniz. Oryantiring yarışları sitemiz için tıklayınız.

ANTRENMAN YARIŞLARI
Tek etaplı yerel yarışlarımız eğlence amaçlı organizasyonlardır. Bu yarışlar farklı temalarda gerçekleştiriliyor. Aşağıda OA tarafından organize edilen güncel yarışları bulabilirsiniz.

Gece Oryantiring AY
İlk kez 2020 yılında gerçekleştirilecek bayrak türündeki etkinlik ile eğlenceli bir haftasonu sizi bekliyor. Kamplı etkinlik cumartesi gece yarısı başlayacak olup pazar sabah sona erecek.
En Baba Oryantiring AY
Babalar gününe özel olarak hazırlanan En Baba Oryantiring, skor oryantiring türünde bir takım etkinliğidir. 2015 yılından itibaren geleneksel olarak babalar gününde gerçekleştirilmeye devam ediyor.
Ekinoks Kupası AY
Gündüz ve gece sürelerinin eşit olduğu ekinoks günlerinde yapılan skor oryantiring türündeki etkinliktir. Yılda iki kez olmak üzere 2017 yılından itibaren geleneksel olarak devam etmektedir.

ÇOKLU GÜN ORYANTİRİNG YARIŞLARI
Birden fazla etap barındıran uluslararası yarışlarımız. Bu yarışlar ile farklı türlerde oryantiring deneyimi sizleri bekliyor. Aşağıda OA tarafından organize edilen güncel yarışları bulabilirsiniz.

İstanbul Indoor Cup
Kapalı alanda gerçekleştirilen ülkemizin ilk oryantiring yarışıdır. İstanbul Indoor Cup ile karmaşık yapıda iç mekanlarda oryantiring deneyimi her yıl Aralık ayında organize edilmektedir.
Sprint O Days
Ülkemizin ilk ve tek sprint etkinliği olan Sprint O Days birbirinden farklı sprint türlerini içeren çoklu gün yarışıdır. Geleneksel olarak organize edilen uluslararası yarış Nisan ayında düzenlenmektedir.
Winter O Cup
Dünyada beş gün içerisinde on etap barındıran tek etkinlik olan Winter O Cup bir uluslararası yarıştır. Her yılın beşinci haftasında düzenlenen yarış 2015 yılı itibariyle geleneksel olarak yapılmaktadır.