ORYANTİRİNG YARIŞLARI

Oryantiring Akademi kuruluşundan bu yana çeşitli oryantiring yarışlarını organize etmektedir. Uluslararası, ulusal ve yerel olmak üzere düzenlenen etkinliklere 7’den 77’e katılım sağlanabiliyor. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gerçekleştirilen organizasyonlar ile ülkemizin organizasyonel başarısını arttırmaya devam ediyoruz.

ORIENTEERING EVENTS

Oryantiring Akademi manages different type of orienteering events in Turkey. The events is organized in many turkish cities. Turkish orienteering events number increases fast in last years. Our company one of the organization which leads to increase orienteering events in Turkey especially in Istanbul…

#OryantiringAkademi #OrienteeringTR #OryantiringTR


BİLGİ İÇİN İLGİLİ YARIŞ SEKMESİNİ TIKLAYINIZ.

WINTER O CUP

Geleneksel olarak kış aylarında gerçekleştirilen uluslararası oryantiring yarışlarıdır. Bu etkinlik öncesinde performans ve teknik eğitim kampları gerçekleştirilmektedir.

Yarışma  Oryantiring Akademi ve Kuzey Geyikleri Doğa Sporları Kulübü ortaklığında yapılmaktadır. Bu yarışlar Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Oryantiring İl Temsilciliği destekleri ile gerçekleştirilmektedir. Yarışmanın tüm etapları Türkiye Oryantiring Federasyonu Genel Yarış Talimatı’na ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Yarış Kuralları’na uygun olarak hazırlanmaktadır. Yarışma ile ilgili bütün bilgiler ve ayrıntılı programlar etkinliğe özel olarak sitede bulunmaktadır. Aşağıda gerekli bağlantıları bulabilirsiniz.

Winter O Cup www.winterocup.com (Yarışma Web Sitesi)
Winter O Camp www.winterorienteering.com (Kamp Web Sitesi)
Facebook www.facebook.com/winterocup (Facebook Sayfası)


2016 – İSTANBUL

Yarışma Tarihleri: 4-6 Şubat 2016 (Yarışma Haberi için TIKLAYINIZ.)
Etaplar:
1. Etap Valide Bendi – Orta Mesafe
2. Etap Florya Atatürk Ormanı – Kısa Mesafe
3. Etap Sultanahmet – Skor O (Gece)
Harita: İstanbul Orienteering Grubu tarafından haritalandırılmış alanlar kullanılmıştır.


2017 – İSTANBUL

Yarışma Tarihleri: 3-5 Şubat 2017
Etaplar:
1. Etap Maçka Demokrasi Parkı – Kısa Mesafe (Gece)
2. Etap Neşet Suyu, Belgrad Ormanı – Uzun Mesafe
3. Etap Sultanahmet – Sürat
Harita: İstanbul Orienteering Grubu tarafından haritalandırılmış alanlar kullanılmıştır.


2018 – İSTANBUL

Yarışma Tarihleri: 2-4 Şubat 2018
Etaplar:
1. Etap …. – Kısa Mesafe
2. Etap … – Uzun Mesafe
3. Etap … – Orta Mesafe


 

SUMMER O CUP

Geleneksel olarak yaz aylarında gerçekleştirilecek uluslararası oryantiring yarışlarıdır. Yaz Oryantiring Etkinlikleri kapsamında akademi, eğitim kampı, performans kampı, antrenör kampı gerçekleştirilecek ve kapanış etkinliği olarak Summer O Cup adı ile yarış düzenlenecektir.

Yarışma  Oryantiring Akademi ve Niksar Belediyesi Spor Kulübü ortaklığında yapılmaktadır. Bu yarışlar Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Oryantiring İl Temsilciliği destekleri ile gerçekleştirilmektedir. Yarışmanın tüm etapları Türkiye Oryantiring Federasyonu Genel Yarış Talimatı’na ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Yarış Kuralları’na uygun olarak hazırlanmaktadır. Yarışma ile ilgili bütün bilgiler ve ayrıntılı programlar etkinliğe özel olarak sitede bulunmaktadır. Aşağıda gerekli bağlantıları bulabilirsiniz.


2016 – NİKSAR

Kamp Tarihleri: 13-28 Ağustos 2016
Etaplar:
Yalnızca kamp olarak düzenlenmiştir. Antrenmanlar gerçekleştirilmiş olup kamp katılımcıları için hazırlanmıştır.
Harita: Niksar Belediyesi tarafından haritalandırılmış alanlar kullanılmıştır.


2017 – NİKSAR

Yarışma Tarihleri: 18-20 Ağustos 2017
Etaplar:
1. Etap Niksar Merkez – Kısa Mesafe
2. Etap Çamiçi Yaylası – Uzun Mesafe
3. Etap Niksar Kalesi – Sürat
Harita: Niksar Belediyesi tarafından haritalandırılmış alanlar kullanılmıştır.


2018 – NİKSAR

Yarışma Tarihleri: 24-26 Ağustos 2018
Etaplar:
1. Etap …. – Orta Mesafe
2. Etap … – Uzun Mesafe
3. Etap … – Sürat


 


cumalıkızık-köyüSTART UP O DAYS

Oryantiring dolu 7 günden oluşan Start Up O Days sezon öncesi hazırlık yarışıdır. 2017 yılında düzenlenecek olan etkinlik eğitim semineri ve yarış olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Yarışma  Oryantiring Akademi ve Niksar Belediyesi Spor Kulübü ortaklığında yapılmaktadır. Bu yarışlar Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Oryantiring İl Temsilciliği destekleri ile gerçekleştirilmektedir. Yarışmanın tüm etapları Türkiye Oryantiring Federasyonu Genel Yarış Talimatı’na ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Yarış Kuralları’na uygun olarak hazırlanmaktadır. Yarışma ile ilgili bütün bilgiler ve ayrıntılı programlar etkinliğe özel olarak sitede bulunmaktadır.


EKİNOKS KUPASI

Hem Ekinoks hem de Oryantiring Akademi’nin kuruluş yıl dönümünü kutladığımız oryantiring yarışı tek etaplık skor oryantiring yarışıdır. Her yıl 21 Mart’ta gerçekleştirilen etkinlik her yaşta katılımcıya açıktır.

 

tr0502SKOR O YARIŞI

Skor oryantiring etkinliğimiz 15 Mayıs 2016, Pazar günü Gülhane Parkı’nda gerçekleştirilmiştir. Sultanahmet’in de yer aldığı parkurda 30 dakika içerisinde en fazla hedefe ulaşmak amaçlanmıştır. Kategorilerinde ilk üç dereceye girenlere madalyalar verilmiştir..

Etkinlik Zamanı: 15 Mayıs 2016 | Etkinlik Yeri: Gülhane Parkı-Sultanahmet | Etkinlik Ücreti: 20 TL


 20150621_115208_HDREn BABA Oryantiring Etkinliği

Sevgili babalarımızın için organize edilen oryantiring etkinliğimizdir. Bu etkinliğe baba ve baba yancısından oluşacan iki kişilik takımlar katılmaktadır. Etkinlik skor oryantiring tabanlı olarak planlanmaktadır. Dereceye giren takımlara madalya ve hediye verilmektedir. Etkinlik bir takım aktivitesi olduğundan alt yaş sınırı bulunmamaktadır. İki yıldır gerçekleşen bu akvite geleneksel olarak devam etmektedir.

Etkinlik Zamanı: 19 Haziran 2015 | Etkinlik Yeri: Heybeliada | Etkinlik Ücreti: 50 TL (Takım Ücreti)


11638109_10153544014923006_2073944717_nBÜYÜKADA ZAFER ETKİNLİĞİ

Oryantiring yarışma tiplerinden biri olan skor oryantiring tabanlı etkinliğimiz bireysel bir yarışma tipidir. Zafer Bayramı kutlama etkinliği olarak gerçekleşecektirilecek olup yazın son aktivitesidir. Küçükler, yıldızlar, gençler, büyükler ve veteranlar olmak üzere 5 farklı kategoride tasnif gerçekleştirilecek olup dereceye giren katılımcılara madalya verilecektir. Skor Oryantiring, toplu çıkış (start) ile başlayan ve süre dahilinde en çok hedefe ulaşmanın amaçlandığı oryantiring türüdür. Bu hedeflere belirlenen süre içerisinde istenilen sırada ulaşılabilir ve süre dahilinde en fazla hedefe ulaşan kişi kazanan olacaktır.

Etkinlik Zamanı: 28 Ağustos 2016, Pazar | Etkinlik Yeri: Büyükada | Etkinlik Ücreti: 20 TL