Winter O Cup 2017 Tamamlandı

Winter O Cup 2017 Tamamlandı

Oryantiring Akademi Kış Etkinlikleri Sporcu Kampı, Antrenör Kampı ve 3 etaplı Kış Kupası olarak gerçekleştirildi. Bu yıl etkinliklerimiz Sarıyer Belediyesi Kilyos Tesisleri merkez alınarak gerçekleştirildi. Ünlü danimarkalı sporcu Thor Noerskov sporcular ile bir araya gelerek tecrübelerini aktardı. Davetimizi kırmayan atlet kamp süresince harita analizleri yaparak kampımıza katkıda bulundu. Gelecek yıllarda da ünlü sporcular misafir edilerek kampımızın verimini arttırmayı planlıyoruz.

 

Performans ve Teknik olmak üzere 10 gün süresince sporcuların gelişmesi sağlandı. Antalya’da düzenlenecek olan kademe yarışı öncesi yoğun çalışmaları tamamlayan sporcular verimli bir kampı geride bıraktı. Performans antrenmanları kamp merkezimizde Karadeniz kıyısında gerçekleştirildi. Teknik antrenmanlarımız ise Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirildi. Seminerler ile sporcuların bilgilendirilmesi sağlandı. Misafir sporcu olarak katılan Thor Noerskov, Kamp Müdürü Abdullah Özdemir ve Milli Sporcu Orhan Kutlu tarafından verilen seminerler ile harita çalışmaları pekiştirildi.

Kış Etkinliklerimizin en yeni grubu olan Antrenör Kampı eğitmenliğini başarılı antrenörümüz Abdullah Özdemir gerçekleştirdi. Sekiz katılımcı 10 gün süre ile hem teorik hem de uygulamalı eğitimleri tamamladı. Bu kamp süresince katılımcılar tarafından kamp merkezi olan Kilyos Tesislerinin oryantiring haritası ISSOM kurallarına göre çizilmiştir. Başarı ile tamamlanan ilk Antrenör Kampı’mızın gelecek yıllarda da organize edilmesi ve katılımcı kontenjanının arttırılması planlanmaktadır.

Üç etaplı kış kupasının iki etabı Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından puan veren özel yarış statüsünde değerlendirildi. Maçka Parkında gerçekleştirilen skor oryantiring etabı ile başlayan yarışta ikinci gün uzun mesafe ve üçüncü gün kısa mesafe yarışları gerçekleştirildi. Belgrad Ormanı Neşet Suyu’nda gerçekleştirilen uzun mesafe yarışını ve Fatih ilçesi Sultanahmet bölgesinde gerçekleştirilen kısa mesafe yarışını başarı ile tamamlayan katılımcılar özel yarış puanı kazandı. Gelecek yıl üçüncü kez düzenlenecek olan yarış için Beşikraş Arnavutköy Mahallesi’nin sprint haritası hazırlanacaktır.

Sonuçlar ve ayrıntılı bilgiler için etkinlik sitesini ziyaret edebilirsiniz; www.winterocup.com

Post a comment

You must be logged in to post a comment.