1. KADIKÖY MACERASI TAMAMLANDI

KADIKÖY MACERASI TAMAMLANDI

Kadıköy Macerası 2015İstanbul’un Kadıköy ilçesinde gerçekleştirilen KADIKÖY MACERASI 20 takımın katılımıyla tamamlandı. Yarış Haydarpaşa’dan Boğa Heykeli’ne, Moda’dan Beşiktaş Vapur İskelesi’ne kadar Kadıköy’ün simge noktalarının yer aldığı parkurda gerçekleştirildi. Oryantiring Akademi’nin en yeni projelerinden biri olan Kadıköy Macerası 2016 yılında gerçekleştirlecek yarışların habercisi.

 

KOŞTURMACA SÜRPRİZLERLE DOLUYDU

Kadıköy Macerası 2015 Kadıköy BelediyesiOryantiring tabanlı gerçekleştirilen şehir yarışı iki kişilik takımların katılımıyla yapıldı. Bu takımların Kadıköy ilçesinin farklı noktalarına yerleştirilmiş hedefleri ve görev noktalarına ulaşmaları gerekliydi. Yarışma başlangıcından sonuna kadar bir çok görev yerine getirildi. İlk görev buluşma noktasını bulmaktı, 20 takımdan yalnızca 15’i bu görevde başarılı olabildi. Başlangıç öncesi harita, görev listesi ve ip ucu listesi alan takımlar yarışa başlamaya hazırdı. Heyecan dolu başlangıç öncesi ekiplere stratejik planlama süresi verildi. Her hedefte sürprizler ile karşılaşan takımlar oldukça eğlendi. Noktalarda yer alan şifre soruları yarışmacıları başka noktalara yönlendiriyordu. Yarışmacı takımlar iki saat içerisinde farklı rota planlamakta özgür bırakıldı. Bu nedenle planlamayı akıllıca yapan takımlar daha başarılı oldu. Zorunlu noktalar olan şehrin simge yapılarından Haydarpaşa Garı’na ulaşan takım sayısı 14 ile sınırlı kaldı. Yarışmaya ev sahipliği yapan Kadıköy Belediyesi aynı zamanda bitiş noktası oldu.

HALKIN MERAKLI BAKIŞLARI

İlk defa gerçekleşen yarışa Kadıköy halkı oldukça ilgi gösterdi. Koşturanlara bakan vatandaşlar yarışmacıların ne yaptığını anlamaya çalıştı. Kadıköylüler yarışmacıların hedeflere ulaşmalarını meraklı şekilde izlerken özellikle Boğa Heykeli ve Ayrılık Çeşmesi gibi noktalarda yoğun kalabalık arasında hedeflerini bulmaya çalışan ekipler oldukça zorlandı. Esnafın ve halkın ilgisi organizasyona neşe kattı.

BİZ EVDE YOKUZ EKİBİ ARAMIZDAYDI

Biz Evde Yokuz Kadıköy Macerası OryantiringYarışmacı takımlardan biri de dur durak bilmeyen eğlenceli Biz Evde Yokuz çiftiydi. Yarışma sırasında çekimleri ve izlenimlerini sayfalarında paylaştılar. Yarışmaya renk kattıkları ve oryantiring sporunu tanıtan paylaşımları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Onların gözünden Kadıköy Macerası haberi için tıklayınız.

YENİ PROJELERİMİZİ YAKIN ZAMADA DUYURACAĞIZ

Organizasyonu gerçekleştiren Oryantiring Akademi bu tarz etkinlikler ile sporun tanıtımına katkı veriyor. Kurumun Etkinlik Direktörü olan Abdullah ÖZDEMİR yaptığı açıklamada benzer projelerin yakın zamanda açıklanacağını söyledi. “Kadıköy Macerası, eğlenceli bir oryantiring yarışı ve şehrin merkezinde olduğu için oldukça ilgi gördü. Bu yarışımızı organizasyonunu aksatmamak adına sınırlı sayıda takımın katılımı ile gerçekleştirdik. Halkın oryantiring sporunu tanıması için bu tarz eğlenceli ve yaratıcı etkinlikler gerçekleştirmek gerekiyor. Bu amaçla geçtiğimiz yıl konularında uzman tecrübeli arkadaşlarımızla Oryantiring Akademi’yi kurduk. Oryantiring genellikle ormanlarda yapılıyor ve şehrin merkezinden uzak olduğu için halkın erişimi zor oluyor. Öncelikle şehirde yapılacak aktiviteler ile sporun tanıtımı ve sevdirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu etkinlikler sonunda birçok katılımcının bu spora devam edeceğini düşünüyorum.”
KATILAMAYANLARA BİZ EVDE YOKUZ GÖZÜYLE KADIKÖY MACERASI İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ. İYİ SEYİRLER

Post a comment

You must be logged in to post a comment.