GENÇ ATLETE SPONSORLUK

Kuzey Geyikleri DSKGENÇ ATLETE SPONSORLUK

Ülkenin yetiştirdiği yeni yeteneklerden birisi olan Orhan KUTLU 29 Haziran 2015 itibari ile Oryantiring Akademi sponsorsorluğu ile koşucak.

Şirketimizin temel amaçlarından biri ülkemizin oryantiring branşında sportif başarısını artmasına vesile olacak eğitim ve etkinlik organizasyonları gerçekleştirmektir. Bu doğrultuda genç sporcuların sponsor desteğiyle destekleme kararı aldık ve sporcu belirleme sürecine girdik. Yaklaşık bir yıllık gözlemlerimiz sonucunda ve planlamalar doğrultusunda desteklenecek sporcu belirlendi. Kutlu’ya başta sportif gelişim eğitimleri olmak üzere bir çok başlıkta destek olacağız. Gelecek yıllarda sponsorluk sayımızı arttırarak daha fazla sporcuya imkan sağlamayı hedefliyoruz.
ORHAN KUTLU Öz Geçmiş
Bolu’nun Seben ilçesinde 1996 yılında ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bolu’da tamamlayan sporcu köyünün yüksek rakımlı olması bugünlerdeki başarısına önemli katkısı var. Bu yıl itibari ile Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’ne yerleşen sporcu Maltepe Askeri Lisesi mezunudur. Oryantiring branşına lise eğitimini esnasında TSK Spor Kulübü’nde başladı ve kısa süre içerisinde yıldızı parladı. Bugüne kadar iki kez JWOC’Ta (Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası) ve üç kez SEEOC’ta (Güney Doğu Avrupa Oryantiring Şampiyonası) ülkemizi temsil etme onurunu yaşadı. Dört kademe ve bir şampiyonadan oluşan Türkiye Oryantiring Federasyonu liginde hep üst sıralarda kendine yer buldu. Geçtiğimiz yıl ilk defa Erkekler 20 Yaş Kategorisi’nde yarışan Kutlu, sezonu ilk sırada tamamladı. Ağustos 2015’te gerçekleşen Güney Doğu Avrupa Şampiyonası’nın her etabında podyumda yer aldı ve bayrak yarışmasında ülkemizi birinciliği almasını sağlayan sporcu oldu.

 

HDF16
Antrenörlerimiz Abdullah ÖZDEMİR, İrfan ALTUNTAŞ ve Umut BAŞOĞLU tarafından sporcumuza özel antrenmanlar uygulanmaktadır. Antrenörlerimiz tarafından 2 aylık bir adaptasyon süresince gözlemlenecek ve bu doğrultuda 2016 yılı programı şekillenecektir. Bu süre içerisinde başta oryantiring olmak üzere engelli koşu, patika koşusu, yarı maraton, şehir koşuları vb. branşlarda bir çok yarışta ter dökecek. İnanıyoruz ki Orhan sponsorluğumuzda başarısını katlayarak arttıracak hem rekorlar kıracak hem de örnek bir sporcu olmayı başaracaktır. 2016 yılı Temmuz ayında gerçekleşecek olan Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası’nda A final koşmak yakın planda ilk hedeflerden biri. Bu doğrultuda sporcunun 2016 sezonu içerisinde farklı yarış organizasyonları ve kamplara katılımı sağlanacak. Sporcuya bu hedefleri doğrultusunda destek olmak amacıyla kullanabileceğiniz etiketler; #OrhanKutlu #Hdf16 #KuzeyGeyikleri


YAKIN DÖNEM YARIŞ PROGRAMI

 • Bata Çıka Mudrace Şampiyonluğu
  5 Eylül 2015 – Engelli Çamur Koşusu – 5km
 • Cross Challenge TR Üçüncülüğü
  4 Ekim 2015 – Patika Koşusu – 10,8km
 • Istanbul 5 Days Kapalı Çarşı Özel Etabı Üçüncülüğü
  30 Ekim 2015 – Oryantiring – Sprint
 • Vodafone İstanbul Maratonu
  15 Kasım 2015 – Şehir Koşusu – 10km
 • Birinci Kademe Oryantiring Yarışı – Bursa
  27-29 Kasım 2015 – Oryantiring – Long ve Sprint
 • Geyik Koşusu 3. Ayağı
  13 Aralık 2015 – Patika Koşusu – 14km
 • İkinci Kademe Oryantiring Yarışı – Hatay
  26-27 Aralık 2015 – Oryantiring – Long ve Middle

Post a comment

You must be logged in to post a comment.